Uutiset
Joukkue valmis myös 3. divisioonan haasteisiin
01.07.2019 17:22:06
Vesa viimeistä piirtoa vaille valmis sarjaan
01.07.2019 14:12:12
Edari lähtee hakemaan paikkaa Suomi-sarjaan, heti kaksi kovaa vahvistusta
09.04.2019 17:26:36
Edari pääsi kesälaitumille
16.03.2019 22:01:45
Pudotuspelisarjat käynnissä
15.03.2019 13:18:29
Edustus jälleen pudotuspeleihin, II-joukkue varmisti sarjapaikan hyvissä ajoin
05.03.2019 18:37:55
2.divari alkaa perjantaina, pientä tunnelmointia videoiden muodossa
04.10.2018 16:21:33
3.divarikaudelle kelpo avaus Nurmeksessa
24.09.2018 19:27:57
Kausiennakko 3. divisioonaan
12.09.2018 18:45:14
Lajireenit alkavat, joukkueet etsivät vielä pelaajia, lisätiedot
14.08.2018 17:11:17
Jälleen uusi Vehmerin Mestari
01.07.2018 06:32:33
Otteluohjelma & Säännöt
26.06.2018 22:01:05
Vehmerin katusählyennakko
25.06.2018 20:50:09
Ilmoittautuminen Vehmerin katusählyyn, sekä infopaketti
03.05.2018 17:09:50
III-joukkue nousee 4.divisioonaan
08.04.2018 13:49:15
Vesan tryoutit pyörähtävät käyntiin, huomaa aikataulumuutokset
05.04.2018 17:13:14
Vesan III-joukkue pelaa 4.divisioonan karsintaa tulevana sunnuntaina
03.04.2018 10:49:36
Ennakko ottelusarjaan Apassit - VehVe
12.03.2018 17:50:17
Vehmerin Katusählystä kiinnostuneet HUOMIO!
08.03.2018 20:06:45
Tilasto Niilojen iloksi Edarin alltime pörssi päivitetty
03.03.2018 13:48:01
Tuskien kausi, X varmisti silti sarjapaikkansa!
17.02.2018 15:51:09
Vehve murjoi Josba Akatemiaa kotiluolassa
03.02.2018 15:16:12
Vehvelle pisteet Kontiolahdelta
27.01.2018 15:05:51
X taisteli siipirikkona kolme pistettä Iisalmesta
06.11.2017 16:20:17
Tasaista vääntöä Joensuu Areenalla
06.11.2017 16:15:33
Edarilla voitokas kotiavaus!
15.10.2017 13:00:08
X aloitti kauden täydellä pistepotilla
23.09.2017 19:58:41
Jonne Antikainen is back!
19.09.2017 11:48:34
Katastrofi, Pohjantie pois käytöstä 1-2 kk
19.09.2017 11:44:40
VehVe X:n uudet sopimukset
13.09.2017 15:51:04
Uutisarkisto

Sympaattiset Pensaat ensi yrittämällä katusählymestariksi

Lohko A
10:00 1. Lazy Lynx - Hopeepojut 3-8
10:00 2. Silkkejä ja Luoteja - Joraajat 4-13

11:00 1. Team Moti - Lazy Lynx 6-4
11:00 2. Silkkejä ja Luoteja - Hopeepojut 5-9

12:00 1. Joraajat - Team Moti 4-2
12:00 2. Lazy Lynx - Silkkejä ja Luoteja 8-9

13:00 1. Hopeepojut - Joraajat 4-4
13:00 2. Team Moti - Silkkejä ja Luoteja 3-1

14:00 1. Joraajat - Lazy Lynx 13-0
14:00 2. Hopeepojut - Team Moti 7-3

Joraajat 7
----------------------------
Hopeepojut 7
Team Moti 4
----------------------------
Silkkejä ja Luoteja 2
Lazy Lynx 0

Lohko B
10:15 1. FB Tossupallo - Huumorilla Vaan 2.0 4-8
10:15 2. KauPa - Possumunkit 3-10

11:15 1. Petroit Pydhons - FB Tossupallo 3-3
11:15 2. KauPa - Huumorilla Vaan 2.0 3-8

12:15 1. Possumunkit - Petroit Pydhons 6-4
12:15 2. FB Tossupallo - KauPa 6-1

13:15 1. Huumorilla Vaan 2.0 - Possumunkit 3-10
13:15 2. Petroit Pydhons - KauPa 10-0

14:15 1. Possumunkit - FB Tossupallo 10-5
14:15 2. Huumorilla Vaan 2.0 - Petroit Pydhons 2-5

Possumunkit 8
-------------------------------------
Petroit Pydhons 5
Huumorilla Vaan 2.0 4
-------------------------------------
FB Tossupallo 3
Kaukametsän Pakolaiset 0

Lohko C
10:30 1. SB Raptors - SBS Cubila 3-11
10:30 2. Pastorin Enkelit - SymPe 1-4

11:30 1. Pohjanpallo - SB Raptors 6-4
11:30 2. Pastorin Enkelit - SBS Cubila 9-5

12:30 1. SymPe - Pohjanpallo 8-3
12:30 2. SB Raptors - Pastorin Enkelit 5-6

13:30 1. SBS Cubila - SymPe 6-11
13:30 2. Pohjanpallo - Pastorin Enkelit 10-6

14:30 1. SymPe - SB Raptors 11-2
14:30 2. SBS Cubila - Pohjanpallo 7-11

Sympaattiset Pensaat 8
--------------------------------
Pohjanpallo 6
Pastorin Enkelit 4
--------------------------------
SBS Cubila 2
SB Raptors 0

Lohko D
10:45 1. Tre Kronor - Ollin Poppoo 5-2
10:45 2. Millibaari - Artsin Kasvatit 2-13

11:45 1. Velenpokut - Tre Kronor 1-4
11:45 2. Millibaari - Ollin Poppoo 3-15

12:45 1. Artsin Kasvatit - Velenpokut 7-4
12:45 2. Tre Kronor - Millibaari 14-3

13:45 1. Ollin Poppoo - Artsin Kasvatit 3-9
13:45 2. Velenpokut - Millibaari 7-5

14:45 1. Artsin Kasvatit - Tre Kronor 8-3
14:45 2. Ollin Poppoo - Velenpokut 9-6

Artsin Kasvatit 8
----------------------
Tre Kronor 6
Ollin Poppoo 4
----------------------
Velenpokut 2
Millibaari 0

Neljännesvälierät
15:00 1. Hopeepojut - Huumorilla Vaan 2.0 6-0
15:00 2. Petroit Pydhons - Team Moti 7-2
15:15 1. Pohjanpallo - Ollin Poppoo 9-6
15:15 2. Tre Kronor - Pastorin Enkelit 11-5

Puolivälierät
15:30 1. Sympaattiset Pensaat - Hopeepojut 6-3
15:30 2. Artsin Kasvatit - Petroit Pydhons 6-7ja
15:45 1. Joraajat - Pohjanpallo 2-3
15:45 2. Possumunkit - Tre Kronor 4-3

Välierät
16:25 1. Possumunkit - Sympaattiset Pensaat 5-6
16:25 2. Pohjanpallo - Petroit Pydhons 3-2ja

Loppuottelu
16:50 1. Pohjanpallo - Sympaattiset Pensaat 2-5

Mestarijoukkueessa pelasivat:
Kasperi Pöyhönen
Taneli Kärkkäinen
Ville Nissinen
Juho Matilainen
Aleksi Viinikainen
Jussi Hiltunen

Turnauksen parhaaksi pelaajaksi valittiin Sympaattisten Pensaiden Taneli Kärkkäinen.

Muokattu 05.07.2016 klo 21:43:45

 

Yhteistyökumppanit

 

MT Automation

Vehmersalmen Osuuspankki

 

Kuljetusliike Rissaset OY

Tarrafix Oy

Mitage Group

K-Market Katiska Vehmersalmi